معاون فنی شرکت توسعه و عمران امید در گفتگو با رسانه بازار

اخذ پروانه تا پایان کار ۳۴۲۰۰۰متر مربع پروژه ساختمانی در ۱۴۰۱ | کاهش مصرف انرژی با ساختمان های سبز 

هر چند ابتدای ۱۴۰۰ چشم انداز خوبی برای فعالیت های اقتصادی چون ساختمان سازی پیش بینی می شد اما مسائل مختلفی از جمله برگزاری انتخابات و انتظار برای مذاکرات و غیره منجر به این شد که نه تنها برنامه ساخت یک میلیون واحد مسکونی تا پایان سال محقق نشود بلکه بررسی نه ماه نخست سال نشان می دهد که ساختمان سازی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۲۱ درصد کاهش یافته و از حجم معامله ها در این بازده زمانی نیز ۴ درصد کاسته شده است.

بنابراین رکود سال قبل، برخلاف سال های قبل تر از آن بیش از اینکه متوجه خریداران مسکن باشد متوجه سازنده ها و سرمایه گذاران این حوزه شده است. مشکلاتی که شاید تعدادی از سازنده ها را هم به این سمت هدایت کرده که هرچند کوتاه اما برای مدتی دست از کار بکشند. با این حال برخی از شرکت های فعال در صنعت ساختمان از همین فرصت استفاده کردند و همچنان پای کار ماندند و به اهداف خود جامه عمل پوشاندند.

یکی از این مجموعه ها شرکت توسعه و عمران امید است که در حوزه ساخت و ساز واحدهای مسکونی، اداری، تجاری، اقامتی و گردشگری در ۱۰ استان کشور فعالیت دارد و محمدعلی چغامه، معاون فنی، اجرایی و توسعه فناوری این شرکت طی گفت و گویی با «بازار» در خصوص دستاوردهای سال گذشته این شرکت توضیح می دهد.

افکار خود را به اشتراک گذارید