اهداف، چشم انداز و فعالیت ها

آخرین اخبــــار

زمینه های فعالیت شرکت

موضوع اصلی فعالیت شرکت در زمینه پروژه های ساختمانی و عمرانی به صورت مشارکت، پیمانکاری و پیمان مدیریت می باشد.

موضوعات فرعی:

  • تهیه و آماده سازی زمین برای اجرای پروژه های مسکونی، تجاری و اداری، خدماتی و شهرک سازی؛
  • انجام مطالعه اقتصادی، طراحی و اجرای کلیه فعالیت های شهرسازی و ساختمانی؛
  • انجام کلیه فعالیت های پیمانکاری، مقاطعه کاری و پیمان مدیریت؛
  • قبول مشاوره، نظارت، اجرا و انجام پروژه های ساختمانی به صورت مشارکتی، مباشرت یا امانی؛
  • جذب سرمایه های اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی جهت مشارکت مدنی و یا اخذ تسهیلات از بانک ها برای ساخت و ساز یا توسعه و تکمیل پروژه ها؛
  • سرمایه گذاری در فعالیت های عمرانی از جمله در زمینه های ساخت و ساز واحد مسکونی ، تجاری، اداری، خدماتی، هتل، شهرک سازی، اقامتی و سایر کاربری ها و بهره برداری از آنها و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی؛
  • انجام عملیات بازرگانی، صادرات و واردات کالا و خدمات فنی مهندسی و خرید و فروش مرتبط در داخل و خارج از کشور؛

شرکت توسعه و عمران امید (سهامی عام) به عنوان یک مجموعه اقتصادی سود آور و با تکیه بر حفظ ارزش های انقلاب اسلامی در سال ۱۳۷۷ تحت شماره ۱۴۸۳۶۰ در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسیده است و در سال ۱۳۸۹ موفق به اخذ گواهینامه ایزو ۲۰۰۸ – ۹۰۰۱ از شرکت TUV آلمان گردید.

حضور در بین ۵ شرکت برتر صنعت ساختمان در کشور از لحاظ تولید و عرضه با کیفیت‌ترین محصولات

شرکت توسعه و عمران امید در مورخ 4 / 12 / 1377 با سرمایه 4000 میلیون ریالی تاسیس و در اداره ثبت شرکت ها ثبت گردید. در طی سالیان فعالیت خود چندین مرتبه از محل مطالبات سهامداران و یک مرتبه در سال 1398 به موجب صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مشترک مورخ 30 / 7 / 1398 از محل ادغام با شرکت ساخت و عمران تدبیر سرمایه شرکت به مبلغ 3.822.000 میلیون ریال افزایش می یابد.در سال 1399 و در فرآیند ورود به بازار سرمایه بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 17 / 4 / 1399 و آگهی ثبت شماره  13993040090104350 مورخ 4 / 5 / 1399 سرمایه شرکت به 35.317 میلیارد ریال متشکل از 35.317.000.000 سهم ریالی با نام افزایش یافته است.

شرکت توسعه و عمران امید با بهره مندی از پیشینه مطلوب در صنعت ساختمان و با در نظر گرفتن منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) چون تحقق اقتصاد مقاومتی ، حمایت از کالا های ایرانی، اجرای معماری ایرانی و اسلامی و چشم انداز جمهوری اسلامی ایران (ایران۱۴۰۴) و در راستای سیاست های ابلاغی سازمان بالادستی (گروه توسعه و تدبیر) برآن است تا یکی از پیشگامان سرمایه گذاری در صنعت ساخت و سازهای پروژه های ساختمانی کشور باشد. همچنین با ایجاد تفکر فرآیند گرا در کلیه سطوح سازمان در جهت برآورده ساختن مواردی چون الزامات قانونی، توجه به فن آوری و تکنولوژی های نوین، رعایت اصول فنی و کیفی، مشتری مداری، افزایش رضایت ذی نفعان و سهامداران از طریق تامین خواسته ها و نیز رضایت و اعتماد مشتریان و سهامداران، خود را متعهد به اصول زیر می داند. ۱) توسعه نظام یکپارچه و زیر ساخت ها به منظور دسترسی امن و سریع اطلاعاتی برای بهینه سازی نظام هم افزایی و مدیریت کیفیت پروژه و دستیابی به استاندارد های هلدینگ. ۲) توجه به صیانت همه جانبه از نیروی انسانی کارآمد به عنوان با ارزش ترین سرمایه شرکت از طریق سازماندهی مناسب، ایجاد انگیزش، ارتقاء شایستگی کارکنان با طراحی مکانیزم های فرهنگی، آموزشی و مقرراتی در راستای الگوی سازمان های متعالی. ۳) سازماندهی و نظام مند نمودن فرآیند مدیریت بازار بازاریابی نوین و افزایش کیفیت محصول به منظور افزایش سطح رضایت مشتریان و توسعه ساز و کار مدیریت بهینه نقدینگی. ۴) بهینه سازی و برنامه ریزی فرآیند مدیریت کسب و کار جهت کاهش انحرافات، افزایش تعداد پروژه های سود ده و بهبود چرخه تولید پروژه. ۵) گسترش استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات و استفاده بهینه از تجهیزات موجود و هوشمند سازی تکنولوژی های نوین به منظور دستیابی به اصول بالا، این شرکت سیستم مدیریت کیفیت را منطبق با الگوی استاندارد ۹۰۰۱:۲۰۱۵ ISO در کلیه سطوح به اجرا درآورده و به طور مداوم خود را نسبت به اهداف کیفی در راستای خط و مشی اقدام نموده و با بازنگری از طریق پایش و اندازه گیری و تحلیل، میزان تحقق کیفی را بررسی می نماید.

اینجانب در راستای تعالیم دین مبین اسلام، الگو های اسلامی مدیریتی و الزامات استاندارد و آیین نامه های هلدینگ موارد فوق را مورد حمایت کامل و مفاد این خط مشی را در جلسات بازنگری مدیریت به منظور رسیدن به چرخه بهبود مستمر و کسب تعالی سازمانی مورد بررسی قرار داده و از همکاران محترم انتظار دارم تا در سایه همفکری و همکاری، با تلاش و جدیت خود، زمینه اجرای کامل آن را فراهم آورند.

مدیر عامل

ارتقای جایگاه توسعه و عمران امید و قرارگیری در بین بهترین های صنعت ساختمان بعنوان چشم انداز سال ۱۴۰۰ شرکت مورد نظر قرار گرفته است. بر همین اساس حضور در جمع ۱۰ شرکت فعال در صنعت ساختمان به عنوان هدف اصلی شرکت تعریف شده و برنامه ریزی ها به جهت ساخت حداقل ۵۰۰ هزار مترمربع در سال انجام گرفته است.
همچنین حجم فروش نیز به جهت قرارگیری در بین ۱۰ شرکت بزرگ مورد نظر قرار گرفته و از اهداف این شرکت می باشد. توسعه فروش همسو با توسعه تکنولوژی و پیشگامی در صنعتی سازی ساختمان از اهداف دیگر شرکت توسعه و عمران امید می باشد.
امید است که با توکل بر خداوند متعال و یاری و همراهی خانواده بزرگ امید بتوانیم به اهداف خویش، یکی پس از دیگری دست یابیم.

شرکت توسعه و عمران امید در راستای ارزش آفرینی اقتصادی – اجتماعی، ماموریت های زیر را در چهاچوب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر عهده دارد.

  • توسعه سرمایه گذاری ، مشارکت، مدیریت پیمان و ساخت و ساز در املاک مستعد سرمایه گذاری
  • حضور در عرصه ارایه خدمات فنی و مهندسی و سرمایه گذاری در بازار های منطقه ای
  • ترویج فرهنگ معماری اسلامی – ایرانی و گسترش ساختمان های سازگار با محیط زیست و بهینه سازی انرژی در طراحی پروژه ها

شرکت توسعه و عمران امید خود را متعهد میداند با تاکیید بر مشارکت ذینفعان و بکار گیری سرمایه انسانی متعهد و متخصص و نیز با تمرکز بر ارتقاء کیفی محصولات، روش های نوین جذب سرمایه و روابط اثر بخش با سازمان های مربوطه، حقوق ذینفعان خود را به نحو مطلوب تامین نماید.

کد پستی: 1514715314
شماره اقتصادی: 4111 – 1149 – 7984
شماره ثبت: 148360
کد شناسه ملی: 10101912330